štvrtok 27. októbra 2011

GYMKO CUP 2011 - DIEVČATÁ

Futbal je šport určený výhradne pre mužov. Práve toto tvrdenie sa snažili znegovať žiačky nášho gymnázia na futbalovom turnaji medzi triedami, ktorý sa uskutočnil 21. septembra v priestoroch telocvične ZŠ na Ul. 1. mája. Zúčastnilo sa ho dokopy dvanásť tried 4-ročného i 8-ročného gymnázia.

Žrebovaniu prvého kola predchádzal nástup družstiev a vyhlásenie hracích pravidiel. Rozhodcami turnaja boli tentokrát tretiaci - čerství víťazi chlapčenského Gymko Cupu - Jakub Holovka a Matúš Štofík. Hrací systém bol podobný ako u chlapcov - postupná eliminácia zdolaných tímov. Hrali sa dva polčasy, každý z nich trval 3,5 minúty. Zápasom nechýbalo nasadenie, na dievčatách bolo vidno, že do každého stretnutia vstupujú s vôľou vyhrať. Do trojčlenného finále sa po výborných výkonoch prebojovali tri triedy. Výsledky ich vzájomných zápasov: III.A-VII.SEPTIMA: 0:8 | III.A-VIII. OKTÁVA: 1-4 | VII.SEPTIMA-VIII.OKTÁVA: 0-4.

Absolútnym víťazom Gymko Cupu 2011 sa teda stali žiačky VIII. OKTÁVY (Timea Džunková, Lucia Gabaľová, Eunika Halaburková, Martina Kepičová, Vladka Lajtárová, Denisa Pavlíková). Druhé miesto sa ušlo VII. SEPTIME, na bronzovom stupienku sa umiestnila III.A.

Poradie strelkýň: 1. Kamila Chomaničová (VII. SEPTIMA) - 11 gólov | 2. Vladka Lajtárová (VIII. OKTÁVA) - 10 gólov | 3. Denisa Pavlíková (VIII. OKTÁVA) - 8 gólov.

Organizátorom akcie bol Kabinet TEV a TŠV. Vďaka za ústretovosť pri organizácii obidvoch futbalových turnajov patrí RNDr. Ivete Lazorovej, riaditeľke školy. Tešíme sa na ďalšie športové zážitky!